Pasowanie na Czytelnika

29 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, mogli zobaczyć krótkie przedstawienie pt. Urodziny Kopciuszka w wykonaniu uczennic klasy V – Magdaleny Niemczyk, Gabrieli Guleckiej, Leny Federowicz i Zuzanny Banach, które wcieliły się w postacie ze znanych bajek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Nasi najmłodsi uczniowie  odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że zawsze będą szanować książki, a panie bibliotekarki dokonały pasowania każdego z uczniów. Następnie uczniowie wcielili się w rolę ilustratorów. Każdy uczeń wykonał ilustrację do fragmentu tekstu. Dzięki kreatywności i wspólnej pracy powstanie książka uczniów klasy I pt. Zaczarowany domek w lesie, z pięknymi ilustracjami pierwszoklasistów oraz wychowawczyni, pani Anny Magdycz.

Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książkę pt. Wnuczka antykwariusza Justyny Bednarek wraz z przewodnikiem dla rodziców  Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! oraz słodki upominek. Kampania skierowana jest do dzieci i ich opiekunów, ma podkreślić wartość międzypokoleniowego czytania.
   Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.  Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

E. Stojanowska, A. Lewczuk