MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

W dniu 29 lutego 2024r zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej obejmował dwie kategorie wiekowe:

I grupa – uczniowie kl. I-IV

II grupa – uczniowie kl. V-VIII

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej przepisów przeciwpożarowych, historii i tradycji straży pożarnych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru. Do turnieju przystąpiło 17 uczniów z naszej szkoły.

W pierwszej części został przeprowadzony test, którego zagadnienia dotyczyły ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Natomiast w części ustnej uczniowie odpowiadali na pytania, które obejmowały wiedzę teoretyczną i praktyczną.

W wyniku eliminacji ustnych do etapu powiatowego zakwalifikowali się

w kategorii młodsi:

1. Hanna Toporowicz
  2. Wojciech Serafin

w kategorii starsi:

1. Zuzanna Jakubiec
  2. Szymon Juraszek

Życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 22 marca 2024r w Górze.

Małgorzata Mizińska