NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto ustanowione przez Sejm RP w 2011 r., celem upamiętnienia osób, które po zakończeniu II Wojny Światowej przeciwstawiały się władzy komunistycznej.

1 marca 2024r uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się przed obeliskiem Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie odśpiewano hymn państwowy.

Następnie delegacje uczniów, przedstawiciele władz miasta i mieszkańcy złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów oraz zapalili znicze.

Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Górze udali się na cmentarz gdzie złożyli kwiaty na grobie ŚP. Władysławy Świętorzeckiej- żołnierza Armii Krajowej.

Podczas uroczystości wartę honorową pełnili harcerze i Strzelcy Rzeczpospolitej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej Natalia Puchacz i Magdalena Niemczyk.

Małgorzata Mizińska