Światowy Dzień Liczby Pi

Nie wszystkie liczby mają swoje święto, ale ta jest wyjątkowa. 14 marca (według amerykańskiej tradycji zapisu – 3.14) obchodzone jest święto liczby π (pi), a od 2019 tego samego dnia świętuje także królowa nauk - matematyka. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi można celebrować na różne sposoby. Na przykład napisać na cześć sławnej ludolfiny wiersz, zaśpiewać piosenkę albo spróbować pobić rekord świata w recytowaniu z pamięci kolejnych cyfr najsłynniejszej stałej matematycznej.
   Nasi uczniowie, aby uczcić to wydarzenie, wcześniej przygotowali plakaty, które ozdobiły hol naszej szkoły. Na lekcjach matematyki w tym wyjątkowym dniu tworzyli miasta Liczby Pi, układali puzzle, grali w grę „Węże Pi” oraz obejrzeli film o tej magicznej liczbie, który dostarczył im wiele ciekawych informacji.
   Święto Pi niewątpliwie było okazją do atrakcyjnego i ciekawego sposobu przeprowadzenia lekcji, a więc przyjemne z pożytecznym. Było wiele emocji, zdrowa rywalizacja oraz nauka przez zabawę. Uczniom ta forma zajęć bardzo się podobała. Okazuje się, że MATEMATYKA to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania.

Anna Zarzycka