Etap szkolny konkursów ortograficznego i matematycznego dla uczniów klas 1-3 - mamy finalistów

10 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole szkolny etap XXII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 1-3 dla uczniów szkół podstawowych. Natomiast 17.04.2024r. szkolny etap XX Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Obydwa konkursy organizowane są przez Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Do konkursów przystąpili chętni uczniowie klasy trzeciej. Trzecioklasiści przygotowywali się do konkursów na dodatkowych zajęciach koła rozwijającego umiejętności z zakresu ortografii i matematyki. Pisali dyktanda i rozwiązywali testy matematyczne. Gratulujemy im wiedzy, umiejętności i odwagi.

Szkolna komisja po sprawdzeniu dyktand nie zakwalifikowała żadnego z uczniów na etap powiatowy. Ortografia to jednak trudny orzech do zgryzienia.

Wyniki konkursu matematycznego ucieszyły nas wszystkich. Do finału zakwalifikowali się: Miłosz Atrachimowicz, który z testu matematycznego zdobył maksymalną liczbę punktów oraz Katarzyna Przebieracz i Patryk Smogur. Finał konkursu matematycznego odbędzie się 22 maja 2024r. Trzymamy kciuki za naszych finalistów.

Wszyscy uczestnicy, którzy przystąpili do szkolnego etapu konkursów ortograficznego i matematycznego otrzymali ogromne brawa od swoich kolegów, a  z rąk dyrektor p. Anny Majer pamiątkowe dyplomy przygotowane przez wychowawcę klasy.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy pomagali swoim pociechom w przygotowaniu się do takich wyzwań.

To bardzo ważne wsparcie.

Notatkę sporządziła p. Dorota Izdebska - wych klasy 3/zdjęcia wykonała p. Ewelina Stojanowska i Dorota Izdebska