Wyprzedaż garażowa - "Daj przedmiotom drugie życie i chroń naszą planetę"

17 kwietnia w naszej szkole zorganizowaliśmy wyprzedaż przedmiotów, które zostały przekazane przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły na szczytny cel. Wierzymy, że ktoś, kto kupił zgromadzone przedmioty, wcieli w nie nowe tchnienie i będą mu służyły przez dłuższy czas, a Ci którzy je przekazali, będą mieli świadomość wagi nadawania niepotrzebnym rzeczom drugiego życia. Takie działania promują, bowiem ekologiczne podejście do konsumpcji oraz wzrost mody na przedmioty vintage. Dla jednych niechciane i nieużywane, a dla innych wyjątkowe i pożądane "perełki". W taki sposób możemy podjąć walkę o naszą planetę, oszczędzać jej zasoby i promować zrównoważony rozwój. Minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, to droga, którą chcemy podążać. Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w takich działaniach i mamy nadzieję, że poprzez podejmowane akcje będziemy z czystym sumieniem powiedzieć, że jesteśmy EKOszkołą.

K. Kaźmierczak i M. Jankowiak