DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek  29 września 2017r. w Zespole Szkół w Niechlowie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM.

Głównym celem tego dnia jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w łatwy i przyjemny sposób. Jest to świetna okazja, zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów, do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji. Przygotowania zaczęły się już od pierwszych dni września. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty, rekwizyty
i ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich sprawdzianów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%. Oprócz uczniów do akcji dołączyli również dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszyscy udowodnili, że nie mają problemu z trudnymi „tabliczkowymi” przykładami.

ŚDTM 2017 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.

Natalia Kuchta