Wycieczka do ZOO uczniów klas młodszych w ramach projektu „Edukacja Inwestycją w Przyszłość”.

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „Edukacja Inwestycją w Przyszłość” w  czerwcu (12.06.2018r) została zorganizowana wycieczka do Wrocławia. Wzięli w niej udział uczniowie klas młodszych z Niechlowa i Sicin. W sumie ZOO odwiedziło ponad 40 dzieci z obu placówek wraz z opiekunami..

Wycieczka od ZOO to nie tylko spacer alejkami wśród zwierząt. Dzieci uczestniczyły także w bardzo ciekawej lekcji , która została przeprowadzona przez pracownika ogrodu a dotyczyła małp. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii i anegdot o tych niesamowitych zwierzętach. Od pani prowadzącej zajęcia dostaliśmy także kilka ciekawych upominków- naklejki, plakaty, ulotki. Ogromne wrażenie zrobiło na uczniach Afrykarium. Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel, który umożliwia podziwianie żółwi, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

Myślę, że wszyscy uczestnicy wycieczki opuścili ogród zoologiczny we wspaniałych humorach, niektórzy czuli zaś niedosyt i na pewno wrócą tam z rodzicami.

notatka i zdjęcia Joanna Tomaszewska- Rząsa i Dorota Izdebska