NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA”

Dnia 8 września 2018 roku odbyło się w całym kraju narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Ta akcja zainaugurowana została w 2012 roku. Narodowe Czytanie ma na celu popularyzację czytelnictwa, propagowanie bogactwa literatury polskiej oraz wzmacnianie narodowej tożsamości. Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Niechlowie we współpracy z  Gminną Biblioteką w Niechlowie zorganizowała VII edycję Narodowego Czytania. Uczniowie Zespołu Szkół w Niechlowie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Sicinach, zaproszonymi gośćmi oraz sympatykami czytelnictwa odczytali i wysłuchali fragmentów tegorocznej lektury. Nasi uczniowie przedstawili również życiorys Stefana Żeromskiego oraz w skrócie omówili fabułę „Przedwiośnia”.

Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Niechlowie za miło spędzony czas, stworzenie niepowtarzalnego klimatu, sympatyczne przyjęcie w progach biblioteki oraz liczymy na dalszą współpracę. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i udział w tej pięknej akcji. Oby czytanie zawsze było Waszą pasją i przynosiło mnóstwo radości.

Natalia Kuchta

Ewelina Stojanowska