DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W poniedziałek  01 października 2018r. w Zespole Szkół w Niechlowie obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM.

Z tej okazji nauczycielki matematyki, p. Anna Zarzycka i p. Natalia Kuchta, z pomocą uczniów, przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.

Nasza szkoła prężnie przystąpiła do akcji. Przygotowania zaczęły się już od pierwszych dni września. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty, rekwizyty i ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich sprawdzianów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%. Oprócz uczniów do akcji dołączyli również dyrekcja, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszyscy udowodnili, że nie mają problemu z trudnymi „tabliczkowymi” przykładami.

Pamiętajmy, że głównym celem tego dnia jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w łatwy i przyjemny sposób. Jest to świetna zabawa, zarówno dla starszych jak i młodszych uczniów.

ŚDTM 2018 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.

Natalia Kuchta

Anna Zarzycka