DZIEŃ STRAŻAKA – 06.05.2019 R.

6 maja 2019 r. delegacja z ZS w Niechlowie udała się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.  Celem naszej wizyty było złożenie życzeń strażakom z okazji ich święta - Dnia Strażaka.

Na miejscu przedszkolaków przywitał Komendant Powiatowy- bryg. mgr inż. Krzysztof Panocha. Dla strażaków przygotowaliśmy krótki wierszyk.  Pan Dyrektor w imieniu wszystkich przedszkolaków i uczniów ZS w Niechlowie podziękował strażakom za współpracę oraz złożył im serdeczne życzenia.

Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć prawdziwy wóz strażacki, strój strażaka oraz niezbędne w tym zawodzie narzędzia. Wysłuchały również informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych czy usuwania gniazd szerszeni i os.

Wszystkie przedszkolaki  zostały zaproszone na Festyn Strażacki , który odbędzie się w Górze 20 maja.