SPOTKANIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Szkoła podstawowa to czas, w którym młody człowiek poznaje siebie, swoje zainteresowania i mocne strony. Powoli eksploruje świat zawodów, a także nabywa i rozwija kompetencje społeczne. Środowisko szkolne nieustannie wspiera ucznia w samopoznaniu, a prawidłowy jego rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny warunkuje w przyszłości powodzenie na jego ścieżce edukacyjno-zawodowej. Z tego też powodu w ramach projektu Kurs na edukację odbyły się 3 spotkania z doradcą zawodowym w klasach V w ramach preorientacji zawodowej. Chętni uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach. Dowiadywali się ciekawych rzeczy o sobie, odkrywali swoje zainteresowania, opowiadali o jakich zawodach dla siebie marzą i co muszą zrobić, żeby marzenia te zrealizować. Wspólnie z nauczycielem prowadzącym zajęcia odkrywali zawody przyszłości oraz takie, których na rynku pracy już nie ma. Z wielkim zapałem zbudowali swoje miasto zawodów KARIEROWO, w którym w przyszłości chcieliby się znaleźć. Orientacja zawodowa w klasach IV – VI szkoły podstawowej jest niezwykle ważna nie tylko dla prawidłowego rozwoju i samopoznania ucznia, ale również zrozumienia znaczenia pracy zawodowej w życiu człowieka.

Natalia Kuchta