,, Szkoła Dobrego Wychowania”

„ Jeśli nie wiesz jak należy się w jakiejś sytuacji zachować,

na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie”

- A. Słonimski

,, Szkoła Dobrego Wychowania”

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do konkursu ,, Szkoła Dobrego Wychowania”. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki wpływ ma dobre wychowanie na codzienne życie oraz na relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe. W trakcie konkursu uczniowie uczestniczyć będą w wielu ciekawych lekcjach wychowawczych nt. dobrych manier, opracują krótkie pisemne prace  „ Moje zachowanie świadczy o mnie”. Przystąpią również do szkolnych konkursów plastycznych „Savoir – vivr na co dzień” . Zwieńczeniem działań  będzie udział uczniów w konkursie wiedzy o dobrych manierach i uzyskanie dyplomu ,, Mistrz Dobrych Manier”.

W styczniu br. uczniowie klas VII i VIII na lekcji wychowania fizycznego uczestniczyli na stołówce szkolnej w lekcji pokazowej przygotowanej przez panią intendentkę Ewę Guz. Pani Ewa omówiła zasady savoir vivru obowiązującego przy stole. Po zajęciach teoretycznych uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych, spożywając posiłek z zachowaniem poznanych wcześniej zasad. Bibliotekarka Barbara Łysik zaprezentowała poradniki znajdujące się w bibliotece szkolnej związane z tematyką dobrego wychowania.

Beata Mielcarek