Koncert flażoletowy zespołu „Cytrynowe Cukiereczki”

11 marca 2021r. w Szkole Podstawowej w Niechlowie odbył się koncert gry na flażoletach. Tę ucztę muzyczną przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią Dorotą Izdebską uczniowie klasy III. Flażoletowy zespół „Cytrynowe Cukiereczki” powstał rok temu. Nauka na tym ciekawym instrumencie, zwanym także flecikiem polskim rozpoczęła się na początku klasy drugiej. W repertuarze zespołu jest ponad dwadzieścia znanych utworów. Uczniowie postanowili zaprezentować na koncercie  osiem różnych kompozycji. Znalazły się w nim melodie: „Marysia ma małego baranka”, „U zegarmistrza”, „Słowa dla naszej pani”, „Jesienny deszcz”, „Na nowej górze”, „Wkrótce wiosna”, „Taniec strażników z łukiem”, „Boża radość, jak rzeka”. Mali muzycy z klasy III nagrali studyjna wersję koncertu i zagrali dla rówieśników, uczniów z klasy I i II oraz przedszkolaków z Przedszkola w Niechlowie. Koncert przyniósł wiele radości małym muzykom i odbiorcom tego wydarzenia.

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie.”

Platon

Dziękuję uczniom klasy III – zespołowi flażoletowemu „Cytrynowe Cukiereczki” za wytrwałość w ćwiczeniu i zagranie koncertu. Dziękuję Rodzicom uczniów za wsparcie i pomoc w przygotowaniu koncertu. To dzięki nim zespół tak pięknie wyglądał. Dziękuje pani Arlecie Chajdas za uszycie spódniczek dla żeńskiej części zespołu. Dziękuję dyrektorowi Z: SP i P w Niechlowie panu Bronisławowi Pospiechowi oraz  pracownikom obsługi za wsparcie i pomoc w organizacji koncertu. Dziękuję panu Andrzejowi Bakaczowi z Domu Kultury w Górze za wypożyczenie pulpitów do nut. Dziękuję pani Aleksandrze Dąbrowskiej, z Urzędu Gminy w Niechlowie za studyjne nagranie koncertu. Dziękuję uczniom, przedszkolakom, nauczycielom i pracownikom Z:SP i P w Niechlowie za udział w koncercie i wspaniały jego odbiór.

To wielka przyjemność dzielić się swoimi talentami ze świadomymi odbiorcami sztuki.

Założycielka i opiekun zespołu flażoletowego „Cytrynowe Cukiereczki” Dorota Izdebska

Koncert zespołu „Cytrynowe Cukiereczki”