Sprzątanie Świata 2021

Tegoroczne hasło akcji „Sprzątania Świata - Polska”, to „Myślę więc nie śmiecę!”. Nasza szkoła i przedszkole jak co roku włączyła się do niej i postanowiła posprzątać najbliższą okolicę. Naszym głównym celem było zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problem wyrzucanych śmieci i konieczność ich segregowania. Nasi uczniowie wraz z opiekunami, z ogromnym zapałem i determinacją wysprzątali liczne zakątki Niechlowa. Każda klasa wróciła do szkoły z pokaźną ilością posegregowanych do odpowiednich worków odpadów. Okazało się niestety, że cały czas należy przypominać ludziom jak ważne jest to, żeby dbać o środowisko.  Duże ilości zebranego szkła i plastiku utwierdziły nas jak ważny jest udział w takich akcjach.

Urzędowi Gminy Niechlów dziękujemy za włączenie się w akcje i  zaopatrzenie nas w worki i rękawice.

M. Jankowiak