Dzień Drzewa

Miniony tydzień upłynął w Naszej Szkole bardzo wyjątkowo i pracowicie. Poza Świętem Edukacji Narodowej obchodziliśmy także Dzień Drzewa. Jak co roku włączyliśmy się w akcję sadzenia drzewek i przygotowaliśmy miejsce dla kilku świerków, tuj, klonów i lip. Każda grupa wiekowa posadziła swoje drzewko, którym będzie się opiekować i dbać, aby zdobiło teren najbliższej okolicy. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat znaczenia drzew oraz z pełnym zaangażowaniem sadzili rośliny. Młodsze grupy wraz z wychowawcami wzięły dodatkowo udział w wielu ciekawych zadaniach związanych z zagadnieniem Drzewa, które są niezwykle ważne i zasługują zdecydowanie na większą uwagę człowieka. Od tych największych roślin na Ziemi zależy, bowiem różnorodność biologiczna oraz prawidłowy rozwój środowiska naturalnego. Każdego roku staramy się poprzez różne działania zwiększać świadomość ekologiczną naszych uczniów oraz okolicznej społeczności. W tym roku uczniowie klasy siódmej posadzili kilka drzew z pomocą Pani Janiny Czapli, Sołtys Niechlowa. Było to dla wszystkich bardzo cenne przedsięwzięcie, które postanowiliśmy kontynuować w niedalekiej przyszłości. Jako koordynator akcji chciałabym podziękować zaprzyjaźnionemu z Naszą Szkołą Nadleśnictwu Góra Śląska za podarowane sadzonki oraz Pani Sołtys, wszystkim Wychowawcom i Uczniom za zaangażowanie.

M. Jankowiak