Zajęcia z pracownikiem Nadleśnictwa Góra Śląska

W środę 27.10.2021 odwiedziła nas pani Wiktoria Gordziejewska z Nadleśnictwa Góra Śląska. Przeprowadziła ciekawe zajęcia przyrodnicze w klasach: III, V, VI i grupie przedszkolnej 6-latków. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami drzew oraz ich znaczeniem dla środowiska i człowieka. Przypomniała jak należy zachować się w lesie, jakie są w nim piętra i na czym polega współżycie grzybów z drzewami. Na podstawie słojów przyrostu rocznego nauczyła młodzież określać wiek drzewa. Dzieci miały możliwość oglądania z bliska gałązek, szyszek i nasion najpopularniejszych gatunków drzew rosnących w Polsce. Uczestnicy zajęć z dużym zainteresowaniem słuchali pani Wiktorii, która przekazywała wiedzę z wielką pasją i determinacją. Uczniowie zadawali liczne pytania i chętnie dzielili się swoją wiedzą. Na zakończenie spotkania trudy najmłodszych zostały docenione i każdy otrzymał drobny upominek. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i informacje poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych wychowanków.

Serdecznie dziękujemy pani leśnik za cierpliwość, zaangażowanie i interesującą lekcję biologii.

E. Świadkiewicz, M. Jankowiak