Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody, to święto ustanowione prze Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. obchodzone corocznie 22 marca.  W tym dniu szczególnie mocno przypominamy, że woda staje się     z roku na rok towarem deficytowym, ponieważ aż 800 milionów mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do pitnej wody.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Wody, zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej Mieszkaniowej i Wodociągów w Niechlowie p. Henryka Mertę oraz zastępcę kierownika p. Klaudię Atrachimowicz, którzy w ciekawy i atrakcyjny sposób opowiedzieli nam o gospodarce wodno – ściekowej w naszej gminie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wodomierze, które zakład montuje w naszych gospodarstwach domowych, usłyszeć w jaki sposób możemy oszczędzać wodę i na jakie czynności życia codziennego zużywamy jej najwięcej. Na koniec otrzymaliśmy ciekawe karty pracy, które uczniowie wykonali na lekcjach.

Za interesującą  lekcję, bardzo serdecznie dziękujemy.

Beata Mielcarek

Natalia Kuchta