Zmagania uczniów w XX Powiatowym Konkursie Przyrodniczym

23 marca i 6 kwietnia 2022 r. w Nadleśnictwie Góra Śląska odbył się XX finał Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem: ”Ekologia i ochrona środowiska na co dzień” w dwóch kategoriach wiekowych: klas VII-VIII i IV-VI szkół podstawowych.
Finał, zgodnie z tradycją, składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt oraz logo parków narodowych, a w części drugiej rozwiązywali zadania teoretyczne.

Wśród młodszych grup naszą szkołę reprezentowali: Anna Kwaśnik, Bartosz Serafin i Szymon Stupnicki. Uczennica klasy VI Anna Kwaśnik zdobyła wyróżnienie, czego szczerze gratulujemy. Opanowanie wiedzy z zakresu konkursu wymagało bardzo dużego zaangażowania.

Wśród starszych grup naszą szkołę reprezentowali: Weronika Postoł, Klaudia Kmiecik i Filip Laksander, niestety bez większych sukcesów.

Powiatowy Konkurs Przyrodniczy należy do trudnych, a tegoroczna tematyka idealnie wkomponowała się w główne kierunki pracy przyjęte na ten rok szkolny. Uczniowie zapoznali się z głównymi pojęciami ekologicznymi oraz formami ochrony przyrody w Polsce. Pomimo tego, że nie było łatwo, nasi uczniowie bardzo się starali godnie reprezentować naszą szkołę.

M. Jankowiak