Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Niechlowie

13 kwietnia 2022r. uczniowie klasy III  z wychowawcą P. Katarzyną Ratajczak w ramach projektu ekologicznego ,, Świat w Naszych Rękach”  uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do oczyszczalni ścieków w Niechlowie.

Trzecioklasiści  mieli  okazję zapoznać się z mechaniczno-biologicznym procesem oczyszczania ścieków produkowanych przez mieszkańców gminy. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili cały obiekt i zobaczyli, jak funkcjonuje oczyszczalnia, poznali poszczególne etapy oczyszczania ścieków poprzez mechaniczne usuwanie odpadów stałych,  a następnie oczyszczanie biologiczne w reaktorach biologicznych.

Była to bardzo ciekawa wycieczka, uczniowie zdobyli  wiedzę na temat różnych sposobów oczyszczania ścieków, poznali skutki  zanieczyszczeń wody dla środowiska, zrozumieli konieczność oszczędzania i oczyszczania  wody.

Serdecznie dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Wodociągów za zorganizowanie wycieczki i ciekawą lekcję ekologiczną.

Beata Mielcarek