Obchody Światowego Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej planety obchodzone co roku 22 kwietnia. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek.

W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt edukacyjny ,, Świat w naszych rękach”, w ramach którego nasza szkoła włącza się w wiele działań proekologicznych m.in.: Sprzątanie Świata, Dzień Drzewa, Eko-walentynki, Eko-ogródek, Eko-śniadanie, Dzień Wody, zbiórka makulatury, baterii i nakrętek, wycieczka do oczyszczalni ścieków, spotkania z przedstawicielami Nadleśnictwa Góra Śląska, przedstawicielami Zakładu Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Wodociągów. Uczniowie brali udział w konkursach ekologicznych, np. ,, Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”.

Na holu szkolnym uczniowie tego dnia mogli podziwiać prace uczniów najstarszych klas o tematyce związanej z Ziemią.  W trakcie apelu zobaczyliśmy film na temat pracy pierwszoklasistów, którzy za realizację projektu pod kierunkiem wychowawcy P. Doroty Izdebskiej  ,, Barycz- szlakiem trzech mostów”, zostali nagrodzeni dwudniową wycieczką do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,Salamandra” w Myśliborzu.

W trakcie apelu podsumowaliśmy również akcję Eko – Walentynki. Z nieukrywaną dumą poinformowałyśmy o zebraniu 543 kg baterii. Wręczone zostały nagrody dla grup, które zebrały największą ich ilość:

Miejsce 1 : Grupa przedszkolna Smerfy

Miejsce 2 : Klasa II

Miejsce 3 : Grupa przedszkolna Misie

Na zakończenie apelu uczniowie klasy pierwszej zaśpiewali piosenkę ekologiczną w rytm muzyki rap.

Beata Mielcarek i Monika Jankowiak