Stowarzyszenie Dla Natury ,, Wilk”

,, Przyroda podąża własną drogą,

a wszystko to, co nam wydaje się wyjątkiem,

jest w rzeczywistości zgodne z porządkiem rzeczy”

/ J.W Goethe/

5 maja, w ramach realizowanego w roku szkolnym projektu edukacyjnego ,, Gmina Niechlów – Jesteśmy Stąd”, odbyły się bardzo ciekawe lekcje przyrody. Uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w spotkaniu z P. Zbigniewem Skibińskim i jego żoną, którzy są członkami Stowarzyszenia Dla Natury ,, Wilk”. Państwo Skibińscy od wielu lat są wielkimi miłośnikami i obserwatorami bogactwa przyrodniczego Gminy Niechlów. Stowarzyszenie od 1996 roku nieustannie pracuje na rzecz ochrony dużych ssaków drapieżnych, tj.: wilków, rysi i niedźwiedzi.

W związku z coraz większą liczebnością wilków, które również odwiedzają naszą gminę, postanowiliśmy zorganizować zajęcia edukacyjne na ich temat. Zajęcia miały na celu przedstawienie rzetelnej wiedzy na temat wilków oraz obalenie mitów krążących na ich temat. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, jak mają się zachować, kiedy przypadkiem napotkają wilka w lesie oraz czym się odżywiają te drapieżniki. Poznali ich budowę anatomiczną i dowiedzieli się, że wilk jest przodkiem wszystkich ras psów. W trakcie spotkania               P. Zbigniew w ciekawy sposób opowiedział o innych gatunkach zwierząt chronionych występujących w naszych okolicach, tj.: bóbr, bocian czarny, orzeł bielik.

Serdecznie dziękujemy Państwu Skibińskim za interesującą lekcję przyrody. Wierzymy, że edukacja naszych uczniów jest bardzo istotnym elementem działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Beata Mielcarek i Natalia Kuchta