29 Akcja Sprzątania świata – Polska! „Wszystkie śmieci są nasze”

W piątek, 16 września ruszyliśmy wspólnie, by posprzątać  najbliższą okolicę. Każdego roku organizujemy w naszej szkole takie działania, ponieważ w ten sposób staramy się zwrócić uwagę na ogromne ilości wyrzucanych śmieci, które niestety dla niektórych ludzi zdaje się, że są niewidzialne. Już od przedszkola zaszczepiamy u dzieci odpowiedzialność i troskę o środowisko. Nasi wychowankowie zauważają duży problem, jakim jest skażenie środowiska naturalnego. Niezwykle istotny jest fakt, że starsze i młodsze pokolenia potrafią zjednoczyć siły i współpracować ze sobą, mając wspólny cel. Poza zwróceniem uwagi na właściwą segregację, zachęcamy do ponownego wykorzystania odpadów oraz niezniszczonych ubrań i zużytych przedmiotów.

Poprzez takie działania, które staramy się wdrażać każdego dnia stajemy się najlepszymi ambasadorami nie śmiecenia i zmieniania swojego otoczenia na lepsze.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Niechlowie za przekazane worki i rękawiczki, które pozwoliły nam na sprawny i bezpieczny przebieg akcji.

Jankowiak Monika