European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Istnieje ponad 200 języków europejskich, a 24 z nich to języki urzędowe UE. W Europie jest około 60 języków regionalnych i języków mniejszości oraz wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza Szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. Na holu głównym zawisła gazetka z informacjami na temat tego dnia, a także prace konkursowe uczniów. W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie
„Lilibet – Królowa Elżbieta II moimi oczami”, którego zadaniem było stworzenie portretu Królowej Elżbiety II.

Tego dnia, chętni uczniowie rozwiązywali również krzyżówkę pt „Europejski Dzień Języków 2022”. Aby uzyskać odpowiedzi do haseł, musieli odnaleźć ukryte w szkole QR kody, odczytać informację i uzupełnić zdania. Zadanie można było wykonać samodzielnie lub w parach. Dzięki takim wydarzeniom, uczniowie mogą poznać i zapamiętać różne fakty dotyczące języków, a także świetnie bawić się i integrować w zespole klasowym.

Paulina Schult