Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

Jak co roku w październiku, również w naszej szkole, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała:

1. Kiermasz książek dla dzieci i młodzieży. W bibliotece szkolnej można zakupić książki o różnej tematyce, pomoce edukacyjne, a także kolorowanki, krzyżówki itp. w przystępnych cenach.
  2. Możliwość wypożyczenia książek w języku ukraińskim.
  3. Konkursy biblioteczne:
  • Dla uczniów klas VII – VIII konkurs plastyczny „Ilustracja do dowolnego utworu ze zbioru „Ballady i romanse” A. Mickiewicza.
  • Dla uczniów klas I-VI konkurs plastyczny na plakat zachęcający do czytania.
  • Dla uczniów klas I-VIII konkurs fotograficzny na kolaż zdjęć. Temat fotografii to „Jesteśmy uczniami, czytamy i z bibliotek korzystamy”.

Regulaminy konkursów dostępne w bibliotece szkolnej oraz przesłane uczniom za pośrednictwem e-dziennika.

Zachęcamy do udziału.