Pasja Pawła

Nauczycielka Pawła Grzegorczyka p. Natalia Kuchta, zainspirowana jego niezwykłą pasją, postanowiła w uzgodnieniu z mamą Pawła i oczywiście z samym Pawłem zorganizować wystawę prezentującą Jego hobby w Galerii Wspierania Uzdolnień.

Mama Pawła Grzegorczyka, ucznia klasy VII pisze o pasji, którą Jej syn jest pochłonięty od wczesnego dzieciństwa tak: Jest to bardzo ciekawe i niespotykane u nastolatka hobby. Paweł uwielbia spędzać czas ze swoimi podopiecznymi, kurami. Jego marzeniem jest powiększyć swoje „kurze ranczo” o kolejne kury ozdobne rasy Brahma. Przygoda Pawła z kurami zaczęła się, kiedy postawił swoje pierwsze kroczki....i już karmił kurki u babci. Kurczaczki były zabierane do domu w kartoniku i zawsze Paweł karmił i dawał im wodę, a później nakrywał kocykiem, żeby w nocy było im ciepło :)

Z biegiem lat Paweł dorósł do myśli, że chce mieć własne kurki i znalazł w Internecie

ogłoszenie sprzedaży kur ozdobnych o nazwie Brahma. Nie było wyjścia – całą rodziną

wsiedliśmy do auta i pojechaliśmy po kurki. Wróciliśmy z trzema kurami i dwoma kogutami.

Paweł wydał wtedy wszystkie pieniążki ze swojej skarbonki.

Po roku hodowli kur Paweł zaczął zbierać jajka - było ich niewiele, więc dokupiliśmy

kolejne kury, a w głowie narodziła się myśl o zakupie inkubatora:) Paweł był tak wytrwały i zapatrzony w to, co robił, sprawiało mu to wiele radości – nie mogliśmy odmówić i kupiliśmy inkubator. Zapakowaliśmy 40 jaj i czekaliśmy.... Pewnego dnia pierwsze jajo pękło …… usłyszeliśmy cichy pissssk ..... radości w oczach nas wszystkich nie da się opisać słowami, ale najbardziej cieszył się Paweł. Później wyskakiwały kurczaczki jeden po drugim, była wtedy nauka zdalna, a Paweł pokazywał je wszystkim przez kamerkę. Hodowla kur daje niesamowite emocje. Kury towarzyszą nam do dnia dzisiejszego. Paweł ma obecnie dwie Brahmy i dwa koguty, a także 23 zwykłe kury, które hoduje razem z babcią Teresą.  Wiem, że Paweł myśli o kolejnych, więc na pewno ich przybędzie. Zapraszamy do naszego Kurzego rancza :)

Mama Pawła

Dziękuję Pani Natalii Kuchcie za zauważenie pasji naszego ucznia i realizację wystawy.