Sukces drugoklasistów w Konkursie Piosenki Patriotycznej

Drugoklasiści wzięli udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej, który został przeprowadzony 10.11.2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem swojej wychowawczyni piosenkę pt. „Na Nowej Górze”.  Piosenkę tę spisał w XIX wieku Oskar Kolberg słynny etnograf, folklorysta i kompozytor. Drugoklasiści swoim wykonaniem zdobyli pierwsze miejsce w kategorii przedszkola i klasy I-III.  Bardzo cieszy uzasadnienie  werdyktu komisji konkursowej, która wzięła pod uwagę fakt, że dzieci grały akompaniament do tej piosenki na flażoletach.                      W przygotowaniu uczniów do występu wzięli udział także rodzice dzieci, którzy zadbali o odpowiedni strój.

Notatkę spisała wychowawczyni klasy II -  Dorota Izdebska

Zdjęcia i film  - Sylwia Mała

Zdjęcia z profilu Facebookowego  Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie

Zachęcamy do obejrzenia występu, który został zamieszczony w linku https://www.youtube.com/watch?v=rnG4TE0iJa8