Przyrodnicze Laboratorium

W drugim półroczu w ramach projektu „Akademia umiejętności” uczniowie klasy piątej i ósmej poszerzali swoją wiedzę z zakresu przedmiotu biologia i chemia na zajęciach mających charakter badawczy i eksperymentalny. Uczniowie wspaniale się bawili, ucząc się i doświadczając. Starsza grupa badała palność tworzyw sztucznych, przeprowadzała reakcje w probówkach, sprawdzała właściwości różnych substancji. Młodsi uczniowie wykonywali, m.in. lampę lawę, piasek kinetyczny, sztuczny śnieg, dokonywali niemożliwego, czyli zatapiali olej, zaprzeczali prawu Newtona, badali piasek, którego nie da się namoczyć. Mieli możliwość zaprezentowania przeprowadzanych eksperymentów grupie przedszkolnej i sprawdzić się w roli prowadzących zajęcia. Biologia i chemia, to nauki ciekawe, a my sprawiliśmy, że okazały się jeszcze bardziej interesujące. Robiliśmy bańki w bańce oraz sprawdzaliśmy, dlaczego ciasto rośnie, piekąc pyszne babeczki. Sprawdzaliśmy jak oddychają organizmy i jakie substancje wydalają. Każde zajęcia były bardzo zaskakujące, a uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczyli.

Dziękuję moim młodym odkrywcom za ten rok owocnej współpracy.

.

M. Jankowiak