Pasja jest jak oddech – poznajemy i odkrywamy talenty

15 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Sztuki, który został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych na cześć urodzin  - Leonardo da Vinci (15 kwietnia 1452r.), włoskiego malarza, filozofa, matematyka, poety, rzeźbiarza, architekta i konstruktora.

Święto to poświęcone oddaniu hołdu sztuce i celebrowaniu jej w różnorodnych formach, od malarstwa i rzeźby po muzykę, taniec, teatr, literaturę, kino, sztuki wizualne, architekturę.

To 15 kwietnia 2024r. w uczniowie klasy III mieli okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy rzeźb pana Edwarda Zatora, który dziś mieszka we Wschowie, ale pochodzi z Sicin. Wystawa artysty została przygotowana w holu Gminnego Ośrodku Kultury. Twórca opowiedział od czego zaczęła się jego historia z rzeźbieniem w drewnie. Uczniów bardzo zainteresowała historia o tym, jak zakupił pierwszy nożyk, by nim wycinać zaklęte w drewnie kształty. Odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania zagłębiając się w historie związane z powstawaniem prac takich jak np. trzymetrowa postać Jezusa znajdująca się w kościele w miejscowości Chomino. Trzecioklasiści obejrzeli rzeźby i z zaciekawieniem wysłuchali historii z prawie 70-letniej pracy pana Edwarda jako artysty-rzeźbiarza. Dla najmłodszych to okazja do poszerzania swojej wiedzy o otaczającym świecie, ale i okazja do poznawania i odkrywania talentów.

Wszystkim artystom i miłośnikom sztuki życzymy kreatywnych chwil w jej obecności.

DziękujeMY dyrektor GOK w Niechlowie p. Katarzynie Kurdek za zaproszenie na otwarcie wystawy.

Lider wspierania uzdolnień  - Dorota Izdebska