I Konferencja Dolnośląskich Klubów Historycznych im. Armii Krajowej

W dniu 24 listopada br. w Gimnazjum nr 18 im. Armii Krajowej we Wrocławiu (ul. Kłodnicka 36) odbyła się I Konferencja Dolnośląskich Klubów Historycznych im. Armii Krajowej. Gościem specjalnym spotkania był dr Jerzy Woźniak – honorowy prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy AK.

W konferencji wzięła udział delegacja z naszej szkoły. Na spotkanie wraz z Panem Dyrektorem Andrzejem Skoreckim i opiekunem Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Panią Małgorzatą Mizińską pojechały uczennice Natalia Bortnowska, Izabela Andrynowska i Klaudia Granda.

Program konferencji:

1. Sylwia Krzyżanowska (IPN Wrocław) – Działalność Instytutu Pamięci Narodowej. Funkcjonowanie i misja Klubów Historycznych im. Stefana Roweckiego „Grota”

2. Prezentacja Szkolnego Klubu Historycznego Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu.

3. Warsztaty dla uczniów:
- nauka hymnu AK,
- prezentacja projektu realizowanego w ramach obchodów pięciolecia Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, opracowanego przez Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy,
- uczestnictwo w grze „Droga do Niepodległości” zorganizowanej przez Gimnazjum nr 18 we Wrocławiu.

4. Walne zebranie Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej.

O idei powstania klubów na http://www.e-oswiata.olesnica.pl/site/news/35