Z wizytą w Lubiążu

Dnia 8 listopada 2012r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie Ilona Thomas, Edyta Maćkowiak, Klaudia Sobczyk, Kacper Fila i Karol Kalecki uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Gimnazjum w Lubiążu.

Pierwszym punktem programu było odsłonięcie i poświęcenie odbudowanego krzyża i kamienia pamiątkowego z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Następnie wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkim nam bardzo podobały się pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru Zespołu Szkół w Lubiążu

Po zakończeniu uroczystości odbyło się spotkanie Klubów Historycznych. W ramach spotkania uczestniczyliśmy w warsztatach patriotyczno – historycznych, których zresztą zostaliśmy zwycięzcami (Rządzimy!).

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie lubiąskiego klasztoru (zdjęcia w galerii zdjęć). Historię tego imponującego obiektu przybliżyła nam jedna z nauczycielek pracujących w Zespole Szkół. Szczególnie duże wrażenie na wszystkich zwiedzających wywarła Sala Książęca o powierzchni ponad 400 m² i wysokości 13,4 m., która zajmuje dwie kondygnacje gmachu. Sala ta uważana jest za jeden z najwybitniejszych zabytków śląskiego baroku.

Wyjazd (obiektywnie) uznajemy za udany.

Klaudia Sobczyk

korekta tekstu – Ilona Thomas