Z kolejną wizytą w Kaczkowie

08 listopada 2013r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystości Święta Patrona w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie. Z tą placówka utrzymujemy kontakt już od kilku lat Łączą nas wspólne obchody uroczystości ku czci Patrona szkoły. Szkoła w Kaczkowie nosi imię Armii Krajowej od 2007 roku. W miejscowości tej w czasie II wojny światowej działał samodzielny pięćdziesięciosiedmio osobowy pluton AK, który prowadził m.in. wywiady na temat ruchu wojsk niemieckich w okolicznych wioskach, szkolenia żołnierzy oraz odbiór zrzutu broni z samolotów.

Uroczystość w Kaczkowie rozpoczęła się więc- jak zresztą każdego roku- od uczestnictwa uczniów i delegacji we mszy świętej. Następnie wszystkie delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem ku czci pomordowanych dowódców plutonu AK ,,Kaczkowo” oraz innych ofiar wojny. W imieniu naszej szkoły kwiaty złożył Dyrektor oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Góral. Potem w budynku sali wiejskiej obejrzeliśmy spektakl słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły pod hasłem: ,,Ojczyznę wolną kocham i szanuję”. W imieniu naszej Społeczności Szkolnej Kuba przekazał życzenia i pamiątkową książkę.

W Kaczkowie spotkaliśmy również przyjaciół naszej szkoły- żołnierzy AK z Leszna: Panią Joannę Kiąca- Ryczkowską, Cecylię Grelius, Annę Ganowicz oraz wiceprezesów Zarządu Okręgu AK z Poznania- majora Ludwika Misiek i Mariana Sobkowiaka, którzy gościli u nas na uroczystości w 2012r. Na zakończenie obchodów udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie obejrzeliśmy wystawę pod hasłem: ,,Dał nam przykład Bonaparte”.

Wicedyrektor Halina Kuchta

Fotogaleria z wizyty w Kaczkowie w głównej galerii zdjęć http://www.zsniechlow.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=zt,42,226&id=663&action=show