Fizyka – jak to możliwe ??? zajęcia w ramach projektu "Edukacja inwestycją w przyszłość"

W naszej szkole od października prowadzone są zajęcia dodatkowe z fizyki w ramach projektu „Edukacją w przyszłość”. Uczniowie mają okazję rozwinąć swoje zainteresowania w tym kierunku. Fizyka nie jest przedmiotem lubianym wśród uczniów. Okazało się jednak, że i ten przedmiot może okazać się ciekawy i godny uwagi. Fizyka to wszystko co nas otacza - poznajemy świat poprzez doświadczenia - przy tym dobrze się bawiąc i wyciągając bardzo trafne wnioski. Uczniowie sami zrobili spektroskop i obserwowali rozszczepienie światła białego na barwy podstawowe, wykonali samodzielnie elektroskop i sprawdzili jak się zachowa po przyłożeniu naelektryzowanego ciała, przekonali się, że balon nie zawsze pęka po wbiciu np. kilku wykałaczek, woda nie wyleje się ze słoika mimo tego, że słoik nie jest zakręcony, z pełną szklanką wody można jeździć nawet na rolkach nie wylewając ani kropli, widelec z łyżką można zawiesić na brzegu naczynia na krótkiej wykałaczce, jajko można odbijać od ławki jak piłeczkę kauczukową , ze świeczki można zrobić huśtawkę, a z ziemniaka uzyskać prąd . Jak to możliwe ??? otóż to wszystko FIZYKA ;)

Oto prezentacja kilku naszych doświadczeń fizycznych :)

prowadząca zajęcia: Anna Zarzycka