Ogólnopolska akcja „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” to ogólnopolska akcja, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Jej celem – według pomysłodawców – było zwrócenie uwagi na to, iż odnotowany przez Bibliotekę Narodową systematyczny spadek czytelnictwa dotyczy ludzi dorosłych, a nie dzieci i młodzieży, uświadomienie stroniącym od książki, iż czytanie jest powszechne wśród ich rówieśników oraz promowanie książki i biblioteki szkolnej. Podstawową formą uczestnictwa jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami oraz wspólne czytanie. W tym roku termin akcji został wyznaczony na 7 czerwca. O godz. 10.00 wszystkie przedszkolaki zebrały  się w holu , aby posłuchać bajek  czytanych przez swoje wychowawczynie. W ten sposób dołączyli  do uczniów z innych szkół w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam" podejmując próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu czytania w jednym momencie. Miło było spotkać się w tak licznym gronie, by wspólnie czytać swoje ulubione książki i w ten sposób zaznaczyć udział w masowym czytaniu, akcji promującej czytelnictwo i bibliotekę szkolną „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.