Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu.

14 listopada uczestnicy projektu „Akademia Umiejętności” udali się na wycieczkę do Wrocławia. Wrocław przywitał nas dobrą na zwiedzanie pogodą, bez deszczu co nas bardzo ucieszyło. Dzięki zdyscyplinowaniu grupy i sprawności kierowcy, podróż przebiegała szybko i bez zakłóceń. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Zwiedzanie zaczęliśmy od Afrykarium. Jest to szczególne miejsce, które, zabiera nas w podróż przez siedem regionów Afryki – Morze Czerwone, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Kanał Mozambicki, Wschodnią Afrykę, Wybrzeże Namibii i dżunglę położoną nad rzeką Kongo. Budynek ma 160 metrów długości i 54 metry szerokości, a spotkać w nim można lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, dikdiki, krokodyle, kotiki afrykańskie. Afrykarium zrobiło na nas największe wrażenie. Zupełnie inny klimat i żyjące tam zwierzęta zachwyciły wszystkich uczestników. Wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w głębinach. ZOO pokazało nam różnorodne oblicza. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb, przepiękną rafę koralową, oraz bujną roślinność. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata. Wszystkim wyjazd bardzo się podobał. Dzieci wróciły przepełnione wrażeniami.

Anna Zarzycka