Matematyczne gry i zabawy

W ramach projektu „Akademia Umiejętności” realizowaliśmy zajęcia dodatkowe - Matematyczne gry i zabawy. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach , które głównie polegały na nauce przez zabawę. Zajęcia wprowadziły dzieci w interesujące zagadnienia matematyczne. Była to nauka przez doświadczanie praw matematycznych w grach, eksperymentach i zabawach. Uczniowie mieli możliwość rozwijać sprawności manualne i intelektualne. Analizowali i prezentowali własne rozwiązania. Korzystaliśmy nie tylko z dostępnych gier, ale także z zestawów klocków lego, zestawów do eksperymentów matematyczno-fizycznych, tangramów matematycznych, kart Grabowskiego, piramid matematycznych i wielu innych.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, wszyscy byli zaangażowani i aktywni.

Prowadząca zajęcia: Anna Zarzycka