Matematyka w grach

Matematyka w grach.

Matematyczne gry , które mieliśmy możliwość poznać w pierwszym półroczu zajęć dodatkowych z matematyki w ramach „Akademii Umiejętności” nie są dla uczniów czymś nowym. Często na lekcjach matematyki z nich korzystamy. Kształtują u uczniów umysł, wdrażają do logicznego myślenia, tworzą umiejętność zwięzłego formułowania i wdrażania myśli, przyzwyczajają do stosowania racjonalnych metod organizacji pracy własnej i sprawnego działania oraz wyrabiają wartościowe cechy charakteru, takie jak: inicjatywa, samodzielność, krytycyzm, systematyczność i dokładność w pracy, wytrwałość w pokonywaniu trudności wyłaniających się podczas dążenia do zamierzonego celu. Gry i zabawy matematyczne pokazują uczniom jak wykorzystać wiedzę matematyczną w sytuacjach praktycznych i w życiu codziennym.

Stosowaliśmy gry logiczne, planszowe, łamigłówki matematyczne, rebusy, które dają możliwość rozwiązywania problemów matematycznych w sposób przystępny dla ucznia. Są także formą rozwijającą zainteresowania i uzdolnienia. Miło spędziliśmy czas ucząc się przez zabawę. Wszyscy z chęcią uczestniczyli w zajęciach.

Prowadząca zajęcia: Anna Zarzycka