Zajęcia wyrównawcze z przyrody

Zajęcia prowadzone w ramach projektu przeznaczone są dla uczniów mających trudności w nauce przyrody. Realizacja zajęć wyrównawczych pozwoli uczniom mającym trudności w nauce uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności obowiązujące w standardach kształcenia  oraz podnieść swoje wyniki nauczania. Program zajęć opiera się na indywidualnej pracy i bezpośrednim kontakcie z dziećmi, co w przypadku zajęć wyrównawczych prowadzonych w małych grupach daje taką możliwość. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, uwzględniają zastosowanie ciekawych metod nauczania i różnorodnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu. Uczestnictwo uczniów w projekcie umożliwia wyrównanie braków w wiedzy i umiejętnościach, zainteresowanie otaczającym światem. Zastosowane metody pracy przyczyniają się do uzyskania aktywnej  postawy uczniów na zajęciach.

W trakcie realizacji zajęć omawiane były treści dotyczące następujących zagadnień: m.in. pogody i klimatu, ochrony środowiska, mieszanin substancji, a także budowy i funkcji układów występujących w organizmie człowieka

Beata Mielcarek