#Laboratoria Przyszłości- listopad 2022

W  listopadzie nauczyciele i uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystywano na lekcjach m.in.:

Na lekcjach fizyki, dotyczących prądu elektrycznego uczniowie  z dużym zainteresowaniem budowali proste obwody elektryczne, dokonywali pomiarów napięcia i natężenia prądu elektrycznego.  Łączenia szeregowe i równoległe nie sprawiają im najmniejszej trudności. Może ta zdobyta wiedza i praktyka przyda im się w życiu codziennym. Podczas zajęć wykorzystano zestaw dydaktyczny przeznaczony do ćwiczeń z zakresu elektryczności zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

W związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się apel. Podczas apelu dzieci przedstawiły krótki rys historyczny o tym jak Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie także odśpiewali pieśni patriotyczne wykorzystując do tego sprzęt nagłaśniający. Podczas apelu zostały wykonane zdjęcia aparatem fotograficznym pozyskanym z Laboratoriów Przyszłości.

Podczas lekcji informatyki uczniowie programowali roboty oraz tworzyli własne projektu w druku 3d. Najmłodsi uczniowie posługiwali się długopisami 3D.