Hydropolis Wrocław

19.12.2022 czterdziestu uczniów uczestniczących w projekcie edukacyjnym „Akademia umiejętności” wraz z opiekunami odwiedzili Hydropolis we Wrocławiu. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach. Klasy 7-8 wzięły udział w zajęciach dotyczących „Cyklu Hydrologicznego”. Warsztaty w prosty, a zarazem interesujący sposób zobrazowały uczniom i uczennicom obieg wody w przyrodzie. Klasy starsze zapoznały się z poszczególnymi etapami obiegu wody - od parowania przez powstanie chmur, aż po opad deszczu. Podczas zajęć zbadali także glebę i sprawdzili, w jaki sposób człowiek przyczynia się do jej degradacji.

Uczniowie klas 5-6 odbyli warsztaty w temacie „O planecie skalistej”. Podczas zajęć uczniowie i uczennice obserwowali proces krystalizacji i stworzyli swój własny kryształ. Zbadali okazy różnych skał i minerałów. Dowiedzieli się, jak odróżniać od siebie poszczególne typy skał oraz jak na ich cechy oraz genezę wpływa woda i inne czynniki środowiskowe. Nauczyli się również odczytywać podstawowe cechy minerałów.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Po wizycie w Hydropolis, udaliśmy się do restauracji „Przystanek Wrocek”, aby zjeść pyszne pierogi. Kolejnym punktem w naszej wycieczce było zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu. Uczniowie mogli podziwiać atrakcje wrocławskiego rynku oraz zakupić pamiątki. W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek w restauracji McDonald’s i bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie mieli możliwość integracji, a także dzięki warsztatom nauczenia się czegoś nowego.