Pasja to uczucie i energia - hobby Joanny Tomaszewskiej - Rząsa

Wstawa zdjęć prac wykonanych przez nauczycielkę naszej szkoły, panią Joannę Tomaszewską – Rząsa

W naszej galerii Odkrywania talentów przedstawiaMY pasje pani Joanny Tomaszewskiej-Rząsa.

Pani Asia pisze ...

Pasja to uczucie i energia. Pasję czujemy i wyrażamy, a nie robimy czy uprawiamy. Jest ona tym, co Cię ożywia, daje radość, wzbudza pozytywne uczucia i emocje oraz ładuje Twoje akumulatory. Moją pasją jest rękodzieło - rzeczy wykonywane własnoręcznie, bez użycia maszyn. Lubię szydełkować, filcować, robić na drutach, malować na jedwabiu, projektować sutaszową biżuterię, tworzyć figury za pomocą techniki utwardzania tkanin i wiele innych. Daje mi to odprężenie, wytchnienie po ciężkim dniu, relaksuje mnie. Tworzenie nowych rzeczy sprawia mi wiele radości, a jeśli i innych ucieszy – daje motywację do dalszych działań.

• Za pomocą szydełka można wyczarować z włóczek i nici przeróżne rzeczy, np. chusty, szale, bluzki, swetry. Ja najczęściej dziergam chusty, a ich wykonanie sprawia mi wiele radości. Myślę, że zrobiłam ich już ponad 30.
  • Filcowanie polega na formowaniu różnych kształtów z wełny za pomocą specjalnej igły.  Za pomocą tej metody tworzę różne ozdoby świąteczne i biżuterię np. kolczyki. Fantastyczne wzory, które wówczas powstają z połączenia kształtów i kolorów nieustannie mnie zadziwiają.
  • Technika utwardzania tkanin to najbardziej wymagająca dziedzina. Trzeba być cierpliwym, dokładnym, kreatywnym i oryginalnym a figury, które się tworzy, będą zachwycały swoim pięknem. Nieustannie doskonalę swój warsztat w tej dziedzinie.
  • Sutasz i haft koralikowy są moim oczkiem w głowie. Nieustannie do nich wracam, a bogactwo wzorów i kolorów koralików daje wręcz nieskończone możliwości.

Joanna Tomaszewska – Rząsa

Wystawę przygotowała Dorota Izdebska - lider wspierania uzdolnień

Należy wspomnieć, że pani Asia przeprowadziła wiele warsztatów w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Górze w ramach dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Były to np. warsztaty z robienia biżuterii sotuache, biżuterii z trykotu. Zapraszana jest także do przeprowadzania warsztatów np. dla Klubów seniora. Cieszą się one niezwykłą popularnością.