Pasja Emilii

A kiedy człowiek uwielbia czytać, otwiera się przed nim cały świat.
                                                                                                     Regina Brett

Emilia Kulhawiec jest uczennicą klasy VIIIb. Pasją Emilii jest czytanie książek. Czytaniem „zaraziła” się od najbliższej rodziny. Książki w jej domu są wszechobecne. Pokochała je już od najmłodszych lat. Jednymi z pierwszych jakie przeczytała to Tupcio Chrupcio, seria Franklina, Martynka, Zaopiekuj się mną. Potem były Dzieci z Bullerbyn, Mały Książę, Kroniki Archeo, Panna Foch czy Niekończące się historie. Emilia lubi szczególnie książki przygodowe, mogą być też z elementami fantasy. Nie lubi czytać typowych romansideł, horrorów, książek o tematyce politycznej czy wojennej. W ostatnim czasie szczególnie jej serce skradły serie Brandona Mulla Baśniobór , Ricka Riordana Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy , seria Geno Moony Witcher oraz Trylogia klątwy Danielle L. Jensen. Jak mówi Emilia „książki mnie zachwycają, przenoszą do innego świata, relaksują. Są książki od których nie mogę się zwyczajnie oderwać. Z niecierpliwością przewracam kartki chcąc się dowiedzieć co będzie na następnej stronie, w następnym rozdziale, jak ta historia się zakończy”.

Emilia często odwiedza bibliotekę szkolną, przegląda nasz księgozbiór, dzieli się z nami tym co ostatnio przeczytała i zawsze coś dla siebie wybierze do czytania na weekend. I nigdy nie jest to jedna książka. Jako nauczyciel i bibliotekarz cieszę się, że są w naszej szkole tacy uczniowie, którzy w dobie Internetu i niezwykle bogatej oferty spędzania wolnego czasu, na jednym z pierwszych miejsc stawiają czytanie. Dlatego dziękuję Emilii , że zechciała się z nami podzielić swoją piękną pasją.

Ewelina Stojanowska