Wycieczka do Hydropolis - Wrocław

W ramach projektu „Akademia umiejętności” nasi uczniowie odwiedzili Hydropolis. 12 kwietnia wraz z opiekunami udali się do Wrocławia, aby wziąć udział w warsztatach tematycznych oraz zwiedzaniu wystawy.

Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w zajęciach „Cykl hydrologiczny” oraz „O planecie skalistej”. Dzięki zaangażowaniu pracowników Hydropolis, dzieci dowiedziały się wielu nowych informacji, ale także mogły przypomnieć sobie wiedzę zdobytą w murach szkoły. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie wystawy. Hydropolis w swojej ofercie ma mnóstwo ciekawych zagadnień. Miejsce podzielono na 7 stref tematycznych. Każda sala Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Znajdują się tam dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć wiele urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.

Po wizycie w muzeum wody, cała grupa udała się na posiłek i bezpiecznie wróciła do domów.

Paulina Schult