Hydropolis Wrocław

Wycieczka do Hydropolis we Wrocławiu

4.05.2023r. uczniowie pojechali na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Zwiedzili piękną wystawę po której oprowadzani byli z przewodnikiem. Dowiedzieli się  wiele ważnych informacji na temat wody, zwierząt żyjących w wodach na naszej planecie czy sposobach jej wykorzystywania. Mieli okazję obejrzeć krótkie filmy edukacyjne, doświadczyć w jaki sposób porusza się powietrze, jaka jest para.  Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z zaciekawieniem czekali na nowe informacje. Wielką atrakcję stanowiło zmieniające się oświetlenie, poruszające się figury lub modele statków i łodzi w gablotach.  Mieli okazję zobaczyć różnorodne urządzenia, jak. pompy, dźwignie, czy silniki. Następnie  wszyscy udali  się na pyszny obiad i wyruszyli w drogę powrotną.

Małgorzata Fabijańczyk