Trzecioklasiści z wizytą w Szkolnym Klubie Historycznym

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada uczniowie klasy trzeciej rozmawiali o tym, co to znaczy być patriotą. Jakie wartości należy pielęgnować, by takie miano nosić. Dzieci uznały, że należy znać symbole narodowe: hymn, flagę i godło. Pięknie wypowiadać się w mowie i piśmie w języku polskim. Znać pieśni narodowe. Znać losy tych, którzy walczyli o naszą niepodległość i wolność. Dumnie wspominać tych, których imię nosi nasza szkoła. Te wszystkie aspekty były powodem, do tego by odwiedzić Szkolny Klub Historyczny. Trzecioklasiści po raz pierwszy byli w tym szkolnym miejscu pamięci, gdzie zgromadzone są wszystkie kroniki, zdjęcia, prace plastyczne, książki i pamiątki związane z imieniem patrona naszej szkoły. Uczniom bardzo spodobało się to wyjątkowe miejsce. Podziwiali artyzm wykonawców prac konkursowych pn. ,,Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego", a także przeglądali zdjęcia umieszczone w kronikach. Odnajdywali w nich swoich rodziców, babcie, dziadków, nauczycieli, co sprawiło wielką radość i wzruszenie. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Notatkę i zdjęcia zamieściła wychowawczyni klasy 3 - Dorota Izdebska