JesteśMY zdolni - Niepełnosprawność moimi oczami 2023/2024

W Galerii Wspierania Uzdolnień został zaprezentowany projekt pt. „Niepełnosprawność moimi oczami”. Powstał on we współpracy z wychowawcami grup przedszkolnych „Misie” i „Muminki”, wychowawcami klas I-VII, pedagogiem szkolnym p. Beatą Mielcarek i nauczycielem współorganizującym kształcenie w klasie III p. Agnieszką Kużdowicz. Dzieci i młodzież pokolorowały ilustracje wykonane przez Łukasza Kuftę. Na swojej stronie internetowej twórca kolorowanki pisze … „Nie znalazłem jeszcze kolorowanek dla dzieci, które by promowały różnorodność i akceptację własnej niepełnosprawności. Jako osoba na wózku, zdaję sobie sprawę z trudności, które niesie ze sobą akceptacja własnych ograniczeń. Z tego powodu postanowiłem stworzyć niezwykłą kolorowankę dla dzieci, która nie tylko pomoże im lepiej zrozumieć i zaakceptować temat niepełnosprawności, ale również stanie się nieocenionym wsparciem dla pedagogów, psychologów, szkół i przedszkoli. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna, ma potencjał, aby ułatwić rozmowy na temat różnorodności i akceptacji na różnych płaszczyznach edukacji i wychowania.” Kolorowanka została pomalowana przez przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas IV-VII naszej placówki. Oprócz prac uczniów związanych z kolorowanką pojawiły się także bombki wykonane przez trzecioklasistów oraz choinka złożona z kalendarza adwentowego, na którym zostały umieszczone ciekawe, wspierające sentencje. Idąc za wypowiedzią Łukasza Kufty …  „Jestem idealistą, który pragnie przyczynić się do tworzenia lepszego świata. Wierzę, że każda, nawet najmniejsza zmiana ma znaczenie.”  - myślę, że ten projekt i jego prezentacja też ma dla naszej szkolnej społeczności znaczenie.

Dziękujemy przedszkolakom i uczniom za tak piękne, kolorowe podejście do tematu niepełnosprawności.

Dziękujemy p. Łukaszowi Kufcie za bezpłatne udostepnienie przepięknej kolorowanki.

Dziękuję nauczycielom za współpracę.

Koordynacja projektu - lider wspierania uzdolnień Dorota Izdebska