EkoWalentynki 2024

Dnia 21 lutego w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę zużytych baterii. Każdy, kto przyniósł do szkoły i przedszkola baterie, otrzymał pyszne cukierki i uwagi pozytywne. Była to nasza walentynka dla Ziemi i podkreślenie jak jest dla nas ważna. Łącznie zebraliśmy 225 kg tych niezwykle niebezpiecznych dla środowiska odpadów. Tydzień później dokonaliśmy podsumowania i wręczyliśmy drobne upominki.
  Dziękujemy Panu Dominikowi Dobrowolskiemu za wsparcie i przekazanie środków na słodkości dla dzieci, Samorządowi uczniowskiemu i Nadleśnictwu Góra Śląska za drobne podarunki dla najbardziej zaangażowanej młodzieży. Dziękujemy również pani Beacie Mielcarek za pomoc w dekoracji i przygotowaniu z uczniami wystawy prac wykonanych z odpadów. Dziękujemy za wspieranie EkoWalentynek w Polsce dla firmy REMONDIS Electrorecycling PolskaElectro-System Organizacja Odzysku Europejska Platforma Recyklingu, która zajmuje się odbieraniem odpadów. Na koniec krótkiego apelu Pani Dyrektor, Anna Majer, dokonała podsumowania kilku konkursów oraz pogratulowała wszystkim wyników i pożyczyła wielu sukcesów.

M. Jankowiak