XII edycja Biegu Tropem Wilczym

Nasza szkoła od 2010 r. współpracuje ze Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie. Na początku nasza współpraca skupiała się na wspólnych obchodach Święta Patrona. Od kilku lat czujemy się zaszczyceni corocznym zaproszeniem kierowanym do naszej społeczności szkolnej na organizowany w Kaczkowie ,,Bieg Tropem Wilczym”. Jest to największy bieg pamięci w Polsce.
   3 marca 2024 r. wszyscy chętni uczniowie wzięli aktywny udział w XII edycji tego biegu. O godz. 11.00 organizatorzy powitali przybyłych biegaczy, kombatantów oraz zaproszonych gości. Złożono hołd Żołnierzom Wyklętym. Pamięć ofiar uczczono także minutą ciszy. Każdy uczestnik przed biegiem otrzymał pakiet startowy, a po biegu  pamiątkowy medal. Dla wszystkich uczestników żołnierze 12. Brygady Wielkopolskiej Obrony Terytorialnej przygotowali posiłek. Było też pyszne ciasto i napoje.
    Dziękujemy uczniom naszej szkoły za godne jej reprezentowanie, a byli to: Szymon Juraszek, Anna Kwaśnik, Weronika Galant, Paweł Grzegorczyk, Julia Gołąb.

Łukasz Ratajczak