Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody to wydarzenie obchodzone co roku 22 marca. Jest to międzynarodowy dzień ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1993 roku. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie czystej wody i promowanie zrównoważonego zarządzania jej zasobami.
   W naszej szkole prowadzimy edukację dotyczącą znaczenia wody i potrzeby jej właściwego wykorzystywania. W tym roku na zajęciach poruszyliśmy ten jakże ważny dla ludzi temat. Przeprowadziliśmy doświadczenia, wykonaliśmy prace plastyczne i zasięgnęliśmy wiedzy od uczniów oraz przedszkolaków dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę.
   Nasze ciało w około 60% składa się z wody i nie wytrzymalibyśmy bez niej dłużej niż 72 godziny, pomimo tego, że nie zawiera żadnych składników odżywczych. Woda pokrywa 70% powierzchni ziemi i jest wszechstronnie wykorzystywana w gospodarstwach domowych, rolnictwie, transporcie wodnym, w produkcji energii elektrycznej, czy w elektrowniach cieplnych i jądrowych. Woda to nasze życie.

Autor: Monika Jankowiak